Universiteti i Elbasanit Aleksandër Xhuvani , Fakulteti i shkencave mjekesore teknike , Historiku i fakultetit  ,Uniel

Historiku i fakultetit

Shiko me shume
Universiteti i Elbasanit Aleksandër Xhuvani , Fakulteti i shkencave mjekesore teknike , Njësitë përbërëse  ,Uniel

Njësitë përbërëse

Shiko me shume
Universiteti i Elbasanit Aleksandër Xhuvani , Fakulteti i shkencave mjekesore teknike ,  Programet e studimit ,Uniel

Programet e studimit

Shiko me shume
Universiteti i Elbasanit Aleksandër Xhuvani , Fakulteti i shkencave mjekesore teknike , Njoftime  ,Uniel

Shiko me shume
Universiteti i Elbasanit Aleksandër Xhuvani , Fakulteti i shkencave mjekesore teknike ,  Veprimtari ,Uniel

Veprimtari

Aplikimi për Personel Administrativ, ndihmës mësimor

Fakulteti i Shkencave Mjekësore Teknike, në përmbushje të nevojës për sekretar dekani, si një domosdoshmëri në vazhdimin e koordinimin e punës me personelin brenda fakultetit, me rektoratin por edhe me të tretë, shpall konkurs për pozicionin e Sekretar Dekani.

Kriteret për konkurrim për sekretar dekani i cili do të bashkëpunojë ngushtë me dekanatin dhe rektoratin janë:

• Të ketë diplomë të arsimit të lartë (minimumi Master profesional, diplomë të nivelit të dytë ose ekuivalente me të).
  • Të ketë njohuri shumë të mira në përdorimin e kompjuterit. Të njohë programet bazë të Microsoft Office si Excel, Word etj.
  • Preferohet të ketë njohuri shumë të mira në përdorimin e gjuhës letrare kombëtare dhe njohuritë themelore të shkrimit akademik dhe aftësi në redaktimin e materialeve shkresore.
  • Të zotërojë të paktën një gjuhë të huaj perëndimore, preferohet gjuhë angleze, italiane etj.
  • Të ketë aftësi të mira komunikimi dhe të dijë të punojë në grup.
  • Të ketë përvojë punë në këtë sektor, përbën avantazh
  • Të mos jetë i dënuar me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Kandidatët duhet të dorëzojnë pranë Drejtorisë së Burimeve Njerëzore të Rektoratit të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” Elbasan brenda datës 20.09.2017 këto dokumente:

• Kërkesë me shkrim (Plotësimi i formularit të aplikimit)
  • C. V. të përgjithshme të përqëndruar.
  • Kopje të diplomës dhe të listës së notave (noterizuar).
  • Trajnime tw ndryshme, (qw lidhen me pozicionin kanë avantazh)
  • Kualifikime brenda dhe jashtë vendit.
  • Dëshmia e gjuhëve të huaja që zotëron.
  • Dëshmi penaliteti/vetëdeklarim i gjendjes gjyqësore/kopje e noterizuar dokumenti identifikimi.
  • Raport mjeko-ligjor

Përveç konkurrimit me dosje aplikantët do t'i nënshtrohen një interviste në dekanat.

Formular aplimi

Vetdeklarimi