Universiteti i Elbasanit pjesëmarrës në takimin e nisjes të projektit SHAPE

Universiteti i Elbasanit "Aleksandër Xhuvani", pjesëmarrës në takimin e nisjes (kick off meeting) të projektit SHAPE (Sport, Health, and the People - A Western Balkan University Network).

Ky projekt financuar nga Programi Erasmus+ KA2 CBHE i Bashkimit Evropian 🇪🇺 synon të ndërtojë një rrjet universitar për sportin në Ballkanin Perëndimor dhe të hartojë veprime të përbashkëta, në përputhje me kontekstin evropian dhe rekomandimet e BE-së, për të promovuar një mënyrë jetese aktive dhe për të kontribuar në jetën e komunitetit dhe zhvillimin e qëndrueshëm në rajon.

Projekti zbatohet në Universitetin e Elbasanit dhe në universitete të tjera nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut në bashkëpunim me 2 universitete nga Italia dhe Austria . Më shumë informacion në lidhje me projektin gjendet në: https://uniel.edu.al/.../2158-projekti-shape-shape-project.

Universiteti i Elbasanit pjesëmarrës në takimin e nisjes të projektit SHAPE