Ministria e Arsimit dhe Sportit, Znj. Ogerta Manastirliu në Universitetin e Elbasanit “ Aleksandër Xhuvani

Ministria e Arsimit dhe Sportit, Znj. Ogerta Manastirliu, monitoroi nga afër trajnimet që zhvillohen në Universitetin e Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” nga personeli akademik.

Në vizitën e saj shoqëruar nga stafi drejtues i universitetit mundi të shkëmbente mendime e propozime me trajnuesit dhe mësuesit. Gjithashtu vlerësoi ambientet e universitetit të venë në dispozicion nga ana e universitetit për zhvillimin e këtyre trajnimeve dhe jo vetëm, duke i cilësuar si bashkëkohore.