Departamenti i Lëndëve Paraklinike në Fakultetin e Shkencave Mjekësore Teknike, në Universitetin e Elbasanit “Aleksander Xhuvani” për nevojat e tij për mbulim të ngarkesës mësimore kërkon 1 (një) personel akademik me kohë të plotë për vitin akademik 2018-2019.

Kriteret për konkurrim të kandidatëve janë:

• të ketë përfunduar studimet universitare brenda ose jashtë vendit në shkenca mjekësore. Diplomat e fituara jashtë vendit duhet të jenë të njohura nga MASR;
  • të ketë përfunduar studimet Ba dhe Master i shkencave, apo ekuivalente me të, në profilin Farmaci me notë mesatare mbi 8.5.
  • të zotërojë të paktën një gjuhë të huaj të vendeve të BE-së e mbrojtur dhe e vërtetuar me dëshmi;
  • të jetë i angazhuar në kualifikim pasuniversitar.
  • të ketë aftësi të mira komunikuese e të punës në grup.
  • të ketë kryer kurse ose kualifikime brenda ose jashtë vendit në profilin e kërkuar;
  • preferohet të ketë përvojë akademike/të kërkimit shkencor/botime në revista shkencore brenda e jashtë vendit.

Kandidatët duhet të dorëzojnë pranë Drejtorisë së Burimeve Njerëzore Protokoll Arkiv të Rektoratit të Universitetit të Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” dokumentacionin e kërkuar në rrugë postare apo në zarf të mbyllur nga data 03.09.2018 deri datë 14.09.2018 këto dokumente:

• Kërkesë me shkrim (Plotësimi i formularit te aplikimit).
  • C. V të përgjithshme të përqendruar/kopje e noterizuar dokumenti identifikimi.
  • Kopje të diplomës dhe të listës së notave (noterizuar).
  • Provime, mikroteza etj.
  • Botimet (monografi, artikuj, tekste mësimore, projekte).
  • Kualifikime brenda dhe jashtë vendit.
  • Vlerësime pune nga titullarë
  • Dëshmia e gjuhëve të huaja që zotëron.
  • Dëshmi penaliteti/vetëdeklarim i gjendjes gjyqësore.
  • Raport mjeko-ligjor.

Përveç konkurrimit me dosje aplikantët do t’i nënshtrohen intervistës në departament

Dokumentacioni i kërkuar mund të dorëzohet në rrugë postare apo në zarf të mbyllur nga data 03.09.2018 deri datë 14.09.2018 në adresën:

Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”,

Rruga “Ismail Zyma”,

Aplikim për pozicionin e punës:Departamenti i Lëndëve Klinike.

Elbasan

Shenim : Formularët për plotësim gjenden në adresën

www.uniel.edu.al/fakulteti i shkencave mjekesore teknike/njoftime