Universiteti i Elbasanit Aleksandër Xhuvani’’, ka kënaqësinë, që në kuadër të International Credit Mobility ( Erasmus+ ) të fituar nga Universiteti ynë në bashkëpunim me Universitetin e Firences të ftojë 2 stafe akademike për (teaching) nga Fakulteti i Shkencave të Edukimit, Departamenti i Punës Sociale dhe Fakulteti i Shkencave Humane, të aplikojnë.

University of Elbasan ‘’Aleksandër Xhuvani ", in cooperation with University of Florence within the international Credit Mobility (Erasmus +), is pleased to invite 2 academic staff for (teaching) from Faculty of Education Sciences, Department of Social Work, Faculty of Human Sciences to apply.

Detaje të mobilitetit: / Mobility details:

Periudha e mobilitetit do të zhvillohet gjatë të vitit akademik 2019-2020 me një kohëzgjatje prej 7 ditësh. Stafi akademik fitues do të përfitojnë një dietë ditore dhe rimbursim të shpenzimeve të udhëtimit, sipas përcaktimeve në marrëveshjen e mobilitetit.

The mobility period will take place during the academic year 2019-2020 with duration of 7 days. The selected academic staff shall receive a grant that covers individual support and travel expenses, as defined in the mobility agreement.

Dokumentet e nevojshme për aplikim: / Documents required for application:

• CV në anglisht / CV in English
  • Kopje e Pasaportës / Copy of Passport
  • Letër Motivimi në gjuhën Angleze / Motivation letter in the English language
  • Certifikatë e gjuhës Angleze ( niveli B2) / Certificate of English language (level B2)
  • Plani i mobilitetit për training/teaching. (TA) / Mobility plan for training / teaching. (TA)

Dokumentacioni i sipër kërkuar, duhet të dorëzohet personalisht, pranë Drejtorisë së Koordinimit dhe Marrëdhënieve me Jashtë, në Rektoratin e Universitetit të Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” ose mund të dërgohen në adresën e e_mail :Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.

The above required documentation should be submitted personally to the Directorate of Coordination and International Relations at the Rectorate of the University of Elbasan “Aleksandër Xhuvani” or can be sent to the e-mail address:Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo.

Afati i fundit për aplikim është data 30 Nëntor 2019!

The deadline for application is November 30, 2019!

Ju urojmë suksese!

Best of luck!