Departamenti i Marketing Inxhinierisë në Fakultetin Ekonomik në Universitetin e Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” për nevojat e tij për vitin akademik 2019-2020 shpall konkurs për personel akademik me kohë të pjesshme.

Kriteret e përgjithshme e të veçanta për konkurrim janë

• Kandidati duhet të ketë përfunduar studimet universitare brenda ose jashtë vendit në shkencat ekonomike/inxhinierike. Diplomat e fituara jashtë vendit të jenë të njohura nga MASR.
  • Të këtë përfunduar studimet Ba dhe Master i Shkencave apo (ekuivalente me të) në profilin e Inxhinierisë dhe Marketing me notë mesatare mbi 8.5.
  • Kandidatët me tituj dhe grada shkencore kanë përparësi.
  • Të ketë përvojë akademike në mësimdhënie.
  • Të ketë kryer kurse ose kualifikime brenda dhe jashtë vendit në fushën përkatëse.

Kandidatët duhet të dorëzojnë këto dokumente:

• Kërkesë me shkrim (Plotësimi i formularit te aplikimit)
  • C.V. të përgjithshme të përqëndruar.
  • Dëshmia e gjuhëve të huaja që zotëron (noterizuar).
  • Dëshmi penaliteti/vetëdeklarim i gjendjes gjyqësore/kopje e noterizuar dokumenti identifikimi.
  • Raport mjeko-ligjor
  • Vërtetim lejimi për dhënie mësim në UE nga punëdhënësi/rekomandime.

Përveç konkurrimit me dosje aplikantët do t’i nënshtrohen një interviste në departament.

Kriteret e përgjithshme e të veçanta për konkurrim janë

• Kandidati duhet të ketë përfunduar studimet universitare brenda ose jashtë vendit në Shkenca Ekonomike. Diplomat e fituara jashtë vendit të jenë të njohura nga MASR.
  • Të këtë përfunduar studimet Ba dhe Master i Shkencave apo (ekuivalente me të) në profilin e Ekonomisë/ Statistikë/Ekonometri me notë mesatare mbi 8.5.
  • Kandidatët me tituj dhe grada shkencore kanë përparësi.
  • Të ketë përvojë akademike në mësimdhënie në shkenca ekonomike.
  • Kandidati duhet të zotërojë të paktën një gjuhë të huaj perëndimore të mbrojtur dhe e vërtetuar me dëshmi.(Preferohet Anglisht)

Kandidatët duhet të dorëzojnë këto dokumente:

• Kërkesë me shkrim (Plotësimi i formularit te aplikimit)
  • Vërtetim lejimi për dhënie mësim në UE nga punëdhënësi/rekomandime.

Dokumentacioni i kërkuar mund të dorëzohet, në rrugë postare apo në zarf të mbyllur pranë Drejtorisë së Burimeve Njerëzore e Protokoll Arshivës, nga data 09.09.2019 deri 19.09.2019. *Fituesit për vitin akademik 2018-2019 duhet të dorëzojnë dokumentacionin e përditësuar pranë Drejtorisë së Burimeve Njerëzore e Protokoll Arshivës, nga data 09.09.2019 deri 19.09.2019.

www.uniel.edu.al/fakulteti ekonomik/njoftime

Departamenti i Financë Kontabilitetit në Fakultetin Ekonomik në Universitetin e Elbasanit “Aleksander Xhuvani” për nevojat e tij për vitin akademik 2019-2020 shpall konkurs për personel akademik me kohë të pjesshme.

Kriteret e përgjithshme e të veçanta për konkurrim janë

• Të këtë përfunduar studimet Ba dhe Master i Shkencave (ekuivalente me të) në profilin Financë/ Kontabilitet me notë mesatare mbi 8.5.
  • Të ketë përvojë akademike në mësimdhënie apo fushën e kërkimit.

• Vërtetim lejimi për dhënie mësim në UE nga punëdhënësi/rekomandime

www.uniel.edu.al/fakulteti ekonomik/njoftime

Departamenti i Administrim Biznesit në Fakultetin Ekonomik në Universitetin e Elbasanit “Aleksander Xhuvani” për nevojat e tij për vitin akademik 2019 - 2020 shpall konkurs për personel akademik me kohë të pjesshme.

Kriteret e përgjithshme e të veçanta për konkurrim janë

• Preferohen të kënë përfunduar studimet Ba dhe Master i Shkencave (ekuivalente me të) në profilin Administrim Biznes me notë mesatare mbi 8.5.
  • Të ketë përvojë në mësimdhënie dhe vlerësime të performances nga titullarë të lëndës.
  • Të ketë përvojë akademike në mësimdhënie apo i përfshirë në fushën e kërkimit.

www.uniel.edu.al/fakulteti ekonomik/njoftime

Kriteret e përgjithshme e të veçanta për konkurrim janë:

• Kandidati duhet të ketë përfunduar studimet universitare brenda ose jashtë vendit në Drejtësi/shkenca politike. Diplomat e fituara jashtë vendit të jenë të njohura nga MASR.
  • Të këtë përfunduar studimet Ba dhe Master i Shkencave apo (ekuivalente me të) në profilin e një nga degët apo nëndegët e së drejtës me notë mesatare mbi 8.5.
  • Kandidati me tituj dhe grada /magjistraturë ka avantazh.
  • Të ketë përvojë në mësimdhënie apo fushën e kërkimit.

• Kërkesë me shkrim (Plotësimi i formularit te aplikimit).
  • C. V të përgjithshme të përqendruar.
  • Vërtetim lejimi për dhënie mësim në UE nga punëdhënësi/rekomandime